Antrąjį lapkričio šeštadienį Kaune įvyko VPJ „Pirmyn, Lietuva“ visuotinis susirinkimas

Antrąjį lapkričio šeštadienį Kaune susirinkę visuomeninio politinio judėjimo „Pirmyn, Lietuva“ nariai sprendė svarbius judėjimo klausimus ir klausėsi pirmininko Artūro Paulausko bei Vytauto Didžiojo universiteto dekano profesoriaus Algio Krupavičiaus pranešimų. Visuotinio susirinkimo metu nuspręsta pradėti ruošti „Pirmyn, Lietuva“ programą, kurioje būtų atkreiptas dėmesys į didžiausius Lietuvos skaudulius bei surasti sprendimai, kaip reikia juos išgydyti.

Savo pranešime A. Paulauskas pabrėžė tai, kad judėjimui svarbiausia ne kiekybė, o kokybė. „Pirmyn, Lietuva“ jungia aktyvius žmones, kurie nori ir gali veikti. Kita svarbi judėjimo lyderio išsakyta tezė – kad mūsų visuomenėje yra ne viena problema, kurią reikia išspręsti, tačiau tai galima padaryti tik tuo atveju, jeigu žmonės suvoks, kad jie yra šios šalies šeimininkai. A. Paulauskas skatino kalbėtis ir imtis iniciatyvos dėl atsakingo balsavimo rinkimuose. Taip pat nuskambėjo konstruktyvi kritika dabartinei valdžiai.

Pasak A. Paulausko, praėjus metams, mes visi matome daugiau skandalų nei produktyvaus darbo. Ši valdžia visiškai nukrypo nuo rinkimuose žmonėms duotų pažadų ir tai labai liūdina. Maža to, visos kalbos apie emigracijos sustabdymą, kovą su skurdu kol kas tik kalbos. Valdžia slepiasi už procentų ir mistinių skaičiukų, o mes juk esame maža šalis kaip vidutinio dydžio Europos miestas. Todėl mums turėtų būti nesudėtinga konkrečiai žinoti vardus ir pavardes, kam reikia pagalbos. Taip galėtume efektyviai padėti bei kovoti su skurdu.

Paklaustas, ar dalyvaus prezidento rinkimuose, A. Paulauskas atsakė, kad šiuo metu apie tai dar negalvoja.

„Dabar mano svarbiausias tikslas – dirbti judėjimo „Pirmyn, Lietuva“ labui. Esu šio judėjimo pirmininkas ir man tai didžiulė atsakomybė. Iki pavasario planuojame sukurti programą, kurioje išdėstysime pagrindinius judėjimo tikslus. Manau, kad tie tikslai privalo būti tokie, kuriuos tikrai galėsime įgyvendinti ir jie sukurs teigiamus pokyčius mūsų visuomenėje“, – sakė A. Paulauskas.

Visuomeninis politinis judėjimas „Pirmyn , Lietuva“ įsteigtas šių metų birželio 26 d. Šiuo metu judėjimas turi apie 20 skyrių visoje Lietuvoje ir apie 300 narių skirtinguose miestuose.