Rezoliucija „Dėl Lietuvos Smulkaus ir Vidutinio Verslo situacijos“

Judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ suprasdamas, kaip

nestabdoma emigracija ne tik garsina Lietuvai išnykti iš Europos žemėlapio, bet ir stabdo Lietuvos ekonomikos plėtrą, gilina skurdą.

Judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ matydamas, kad

tolimesnė Lietuvos pažanga galima tik didelėmis kapitalo investicijomis kuriant modernias darbo vietas, o pigių darbo rankų, mažų atlyginimų ekonomika baigiasi.

Judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ įsisąmonindamas, kad

Norint kurti inovatyvią ekonomiką reikalinga SVV palanki kreditavimo politika, finansinių išteklių prieinamumas ir pigumas.

Judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ pasipiktindamas, kai

„Europos centrinio banko (ECB) pernai atlikta 17000 ES valstybėse veikiančių SVV apklausa parodė, kad Lietuvos verslininkai tebėra bankų kreditavimo užribyje – beveik pusei jų nepavyko gauti planuojamos paskolos. ES vidurkis siekia 18%, Lietuvos rodiklis vienas prasčiausių visoje Sąjungoje“  Verslo žinios 2017.10.27.

Judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ neapsikęsdamas, kai

 dėl Lietuvos banko neveikimo reguliuojant finansų rinkas, 2017 metais , kaip ir 2016 metais Lietuvos skandinaviškieji bankai žėrėsi šimtamilijoninius pelnus, o Lietuvos  SVV bankinių paskolų prieinamumas buvo vienas blogiausių ES, nes Skandinaviškieji bankai noriai finansavo natūralias monopolijas: „Lietuvos energiją“, „Lietuvos geležinkelius“, Suskystintų dujų terminalą ir t.t., bet ne SVV.

Mes – Judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ reikalaujame iš Lietuvos Seimo,  Vyriausybės ir Centrinio banko:

Imtis skubių žingsnių pagerinti Lietuvos SVV aprūpinimą  kreditais ir Įsteigti Nacionalinį Komercinį banką, kaip svarbiausią priemonę skandinaviškų bankų apetitams pažaboti ir paskolų SVV prieinamumui didinti.

Mes – Judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ reikalaujame LR Seimo Etikos ir procedūrų komisijos apsvarstyti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovus už Lietuvos žmonių mulkinimą, kai 2016 metų Seimo rinkimų programose buvo numatyta steigti Regionų plėtros banką, kaip Nacionalinio Komercinio banko analogą, o patekus į Seimą rinkiminiai pažadai begėdiškai užmiršti.